WooCommerce Multiple Email Recipients 1.2.13 - en to sv-SE translation catalogue (106 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: WooCommerce Multiple Email Recipients
sv-SE: WooCommerce Flera E-postmottagare

note: Description of the plugin
en: Stores multiple email addresses for each customer.
sv-SE: Lagrar flera e-postadresser för varje kund.

en: [View page]
sv-SE: [Visa sidan]

en: Size
sv-SE: Storlek

en: Documentation
sv-SE: Dokumentation

en: Settings
sv-SE: Inställningar

note: translators: %s: The plugin name
en: View %s documentation
sv-SE: Visa %s dokumentation

en: Docs
sv-SE: Dok

note: translators: 1: licence key link start, 2: license key link end
en: Activate %1$syour license key%2$s to enable updates.
sv-SE: Aktivera %1$syour license key%2$s för att aktivera uppdateringar.

en: Auto-updates unavailable.
sv-SE: Automatiska uppdateringar är inte tillgängliga.

en: License key successfully activated.
sv-SE: Licensnyckeln har aktiverats framgångsrikt.

en: There was an error activating your license key.
sv-SE: Det uppstod ett fel vid aktivering av din licensnyckel.

en: License key successfully deactivated.
sv-SE: Licensnyckeln har avaktiverats framgångsrikt.

en: There was an error deactivating your license key, please try again.
sv-SE: Det uppstod ett fel vid avaktivering av din licensnyckel, vänligen försök igen.

en: The license key looks good!
sv-SE: Licensnyckeln ser bra ut!

en: There's a problem with your license key.
sv-SE: Det finns ett problem med din licensnyckel.

en: License key
sv-SE: Licensnyckel

en: The licence key is contained in your order confirmation email.
sv-SE: Licensnyckeln finns i din orderbekräftelse-e-post.

en: License Key
sv-SE: Licensnyckel

en: Check
sv-SE: Kontrollera

en: Activate
sv-SE: Aktivera

en: Deactivate
sv-SE: Avaktivera

en: License key deactivated.
sv-SE: Licensnyckeln har avaktiverats.

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: Thank you for installing %1$s. To get started, please %2$s enter your license key%3$s.
sv-SE: Tack för att du installerade %1$s. För att komma igång, vänligen %2$s ange din licensnyckel%3$s.

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: Your license key for %1$s has expired. %2$sClick here to renew for 20%% discount%3$s.
sv-SE: Din licensnyckel för %1$s har gått ut. %2$sKlicka här för att förnya med 20%% rabatt%3$s.

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: You no longer have a valid license for %1$s. Please %2$spurchase a new license key%3$s to continue using the plugin.
sv-SE: Du har inte längre en giltig licens för %1$s. Vänligen %2$sköp en ny licensnyckel%3$s för att fortsätta använda pluginet.

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: %1$s - your site has moved to a new domain. Please %2$sreactivate your license key%3$s.
sv-SE: %1$s - din webbplats har flyttat till en ny domän. Vänligen %2$såteraktivera din licensnyckel%3$s.

en: An error has occurred, please try again.
sv-SE: Ett fel har inträffat, försök igen.

en: Your license key is active.
sv-SE: Din licensnyckel är aktiv.

en: Please enter your license key.
sv-SE: Vänligen ange din licensnyckel.

en: Your license key is invalid.
sv-SE: Din licensnyckel är ogiltig.

note: translators: 1: account page link start, 2: account page link end
en: Invalid license key - please check your order confirmation email or %1$sAccount%2$s.
sv-SE: Ogiltig licensnyckel - vänligen kontrollera din orderbekräftelse-e-post eller %1$sKonto%2$s.

en: No URL was supplied for activation, please contact support.
sv-SE: Ingen URL angavs för aktivering, vänligen kontakta support.

en: License key mismatch, please contact support.
sv-SE: Licensnyckelmatchning misslyckades, vänligen kontakta support.

en: This license is for a bundled product and cannot be activated.
sv-SE: Denna licens är för en paketprodukt och kan inte aktiveras.

en: Your license key is not valid for this plugin.
sv-SE: Din licensnyckel är inte giltig för detta plugin.

note: translators: %s: The number of sites the license is activated on
en: %s site active | %s sites active
sv-SE[0]: %s webbplats aktiv
sv-SE[1]: %s webbplatser aktiva

note: translators: %s: The sites active description, e.g. '2 sites active'
en: Your license key has reached its activation limit (%s).
sv-SE: Din licensnyckel har nått sin aktiveringsgräns (%s).

en: Read more
sv-SE: Läs mer

note: translators: %s: The license expiry date
en: Your license key expired on %s.
sv-SE: Din licensnyckel gick ut den %s.

en: Renew now for 20% discount.
sv-SE: Förnya nu för 20% rabatt.

en: Your license key is not active. Please reactivate or save the settings.
sv-SE: Din licensnyckel är inte aktiv. Vänligen återaktivera eller spara inställningarna.

en: Your license key has expired.
sv-SE: Din licensnyckel har gått ut.

note: translators: 1: purchase link start, 2: purchase link end.
en: Your license key has been disabled. Please %1$spurchase a new license key%2$s to continue using the plugin.
sv-SE: Din licensnyckel har inaktiverats. Vänligen %1$sköp en ny licensnyckel%2$s för att fortsätta använda pluginet.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: PHP version required.
en: %1$s requires PHP %2$s or greater. Please update the PHP version used by your web server.
sv-SE: %1$s kräver PHP %2$s eller högre. Vänligen uppdatera PHP-versionen som används av din webbserver.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %2$s or greater. Please update your WordPress installation.
sv-SE: %1$s kräver WordPress %2$s eller högre. Vänligen uppdatera din WordPress-installation.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: Update Core <a> tag open. %3$s: <a> tag close. %4$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %4$s or greater. Please %2$supdate%3$s your WordPress installation.
sv-SE: %1$s kräver WordPress %4$s eller högre. Vänligen %2$suppdatera%3$s din WordPress-installation.

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires WooCommerce to be installed and active.
sv-SE: %1$s kräver att WooCommerce är installerat och aktivt.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link. translators: %1$s: Plugin name. %2$s: EDD link. %3$s Install/Upgrade/Activate EDD link.
en: %1$s requires %2$s to be installed and active.%3$s
sv-SE: %1$s kräver att %2$s är installerat och aktivt.%3$s

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce version required.
en: %1$s requires WooCommerce %2$s or greater. Please update your WooCommerce setup first.
sv-SE: %1$s kräver WooCommerce %2$s eller högre. Vänligen uppdatera din WooCommerce-installation först.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s WooCommerce version required. %4$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link.
en: %1$s requires %2$s %3$s or greater. Please %4$s your WooCommerce setup first.
sv-SE: %1$s kräver %2$s %3$s eller högre. Vänligen %4$s din WooCommerce-installation först.

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires Easy Digital Downloads to be installed and active.
sv-SE: %1$s kräver att Easy Digital Downloads är installerat och aktivt.

en: %1$s could not complete its first activation because the following error occurred:<br>%2$s
sv-SE: %1$s kunde inte slutföra sin första aktivering eftersom följande fel inträffade:<br>%2$s

en: %1$s database update required
sv-SE: %1$s databasuppdatering krävs

en: <p>%1$s has been updated! To keep things running smoothly, we have to update your database to the newest version. The database update process runs in the background and may take a little while, so please be patient.</p>
sv-SE: <p>%1$s har uppdaterats! För att hålla saker igång smidigt måste vi uppdatera din databas till den senaste versionen. Databasuppdateringsprocessen körs i bakgrunden och kan ta lite tid, så var vänlig och ha tålamod.</p>

en: %1$s database update
sv-SE: %1$s databasuppdatering

en: <p>%1$s is updating the database in the background. The database update process may take a little while, so please be patient.</p>
sv-SE: <p>%1$s uppdaterar databasen i bakgrunden. Databasuppdateringsprocessen kan ta en liten stund, så var vänlig ha tålamod.</p>

en: %1$s database update done
sv-SE: %1$s databasuppdatering klar

en: <p>%1$s database update complete. Thank you for updating to the latest version!</p>
sv-SE: <p>%1$s databasuppdatering slutförd. Tack för att du uppdaterade till den senaste versionen!</p>

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
sv-SE: Kunde inte ansluta till filsystemet. Vänligen bekräfta dina referenser.

en: You don't have permission to activate the plugin.
sv-SE: Du har inte behörighet att aktivera tillägget.

en: Could not find the appropriate step.
sv-SE: Kunde inte hitta rätt steg.

en: Please enter a license key.
sv-SE: Vänligen ange en licensnyckel.

en: Invalid action requested.
sv-SE: Ogiltig åtgärd begärd.

note: translators: %s: The name of the plugin.
en: %s setup wizard
sv-SE: %s installationsguide

en: Warning: This will overwrite your existing settings for %s. Are you sure you want to continue?
sv-SE: Varning: Detta kommer att skriva över dina befintliga inställningar för %s. Är du säker på att du vill fortsätta?

en: Setup wizard
sv-SE: Installationsguide

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
sv-SE: Om du behöver komma åt installationsguiden igen, vänligen klicka på knappen nedan.

en: More
sv-SE: Mer

en: Extra features
sv-SE: Extra funktioner

en: Enhance your site with these fantastic plugins from Barn2.
sv-SE: Förbättra din webbplats med dessa fantastiska tillägg från Barn2.

en: Ready
sv-SE: Klar

en: Setup Complete
sv-SE: Installation slutförd

en: Welcome
sv-SE: Välkommen

en: Select an option
sv-SE: Välj ett alternativ

en: Email address
sv-SE: E-postadress

en: Warning! If you reduce the number of additional email address fields then any customer data stored in these fields will become inactive. Notifications will only be sent to the remaining email addresses.
sv-SE: Varning! Om du minskar antalet fält för ytterligare e-postadresser kommer all kunddata som lagras i dessa fält att bli inaktiv. Meddelanden kommer endast att skickas till de återstående e-postadresserna.

en: Are you sure you want to remove these additional recipients?
sv-SE: Är du säker på att du vill ta bort dessa ytterligare mottagare?

en: Add recipient
sv-SE: Lägg till mottagare

en: Enter additional recipients (comma separated) for this email, and optionally select which products and/or categories they will receive it for.
sv-SE: Ange ytterligare mottagare (komma separerade) för denna e-post, och välj eventuellt vilka produkter och/eller kategorier de ska få det för.

en: Invalid order ID
sv-SE: Ogiltigt order-ID

en: Multiple email recipients
sv-SE: Flera e-postmottagare

en: Additional email labels
sv-SE: Ytterligare e-postetiketter

en: Email address(es)
sv-SE: E-postadress(er)

en: Search for a category
sv-SE: Sök efter en kategori

en: Search for a product
sv-SE: Sök efter en produkt

en: Complete Setup
sv-SE: Slutför installationen

en: Congratulations, you can now start using the plugin!
sv-SE: Grattis, du kan nu börja använda pluginet!

en: The next step is to choose which customer emails to send to the additional recipients; and to add extra recipients for admin-related emails.
sv-SE: Nästa steg är att välja vilka kund-e-postmeddelanden som ska skickas till de ytterligare mottagarna; och att lägga till extra mottagare för admin-relaterade e-postmeddelanden.

en: Emails
sv-SE: E-postmeddelanden

en: Customer Emails
sv-SE: Kund-e-postmeddelanden

en: Add extra email addresses for your customers
sv-SE: Lägg till extra e-postadresser för dina kunder

en: Customer email addresses
sv-SE: Kundens e-postadresser

en: Display additional email fields
sv-SE: Visa ytterligare e-postfält

en: Account page
sv-SE: Kontosida

en: Checkout
sv-SE: Kassa

en: Welcome to WooCommerce Multiple Email Recipients
sv-SE: Välkommen till WooCommerce Flera E-postmottagare

en: Add extra recipients in minutes
sv-SE: Lägg till extra mottagare på några minuter

en: Use this setup wizard to quickly configure the plugin’s main options. You can easily change these options later on the plugin settings page or by relaunching the setup wizard.
sv-SE: Använd den här installationsguiden för att snabbt konfigurera pluginens huvudalternativ. Du kan enkelt ändra dessa alternativ senare på pluginens inställningssida eller genom att starta om installationsguiden.

en: Enhance your store with these fantastic plugins from Barn2.
sv-SE: Förbättra din butik med dessa fantastiska plugins från Barn2.

en: Enable this notification for additional customer email addresses
sv-SE: Aktivera denna avisering för ytterligare kunders e-postadresser

en: Please %1$sinstall WooCommerce%2$s in order to use WooCommerce Multiple Email Recipients.
sv-SE: Vänligen %1$sinstallera WooCommerce%2$s för att kunna använda WooCommerce Flera E-postmottagare.

en: View details
sv-SE: Visa detaljer

en: The following options control the WooCommerce Multiple Email Recipients extension.
sv-SE: Följande alternativ styr WooCommerce Flera E-postmottagare-tillägget.

en: The number of email addresses to allow per customer.
sv-SE: Antalet e-postadresser som tillåts per kund.

en: Choose how many customer email addresses to allow for each user. This number should include the email address field that is provided by WooCommerce itself, plus any additional email address fields that you wish to add.
sv-SE: Välj hur många kunders e-postadresser som ska tillåtas för varje användare. Detta antal bör inkludera e-postadressfältet som tillhandahålls av WooCommerce själv, plus eventuella ytterligare e-postadressfält som du vill lägga till.
