WooCommerce Multiple Email Recipients 1.2.13 - en to nl-NL translation catalogue (106 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: WooCommerce Multiple Email Recipients
nl-NL: WooCommerce Meerdere E-mailontvangers

note: Description of the plugin
en: Stores multiple email addresses for each customer.
nl-NL: Slaat meerdere e-mailadressen op voor elke klant.

en: [View page]
nl-NL: [Bekijk pagina]

en: Size
nl-NL: Grootte

en: Documentation
nl-NL: Documentatie

en: Support
nl-NL: Ondersteuning

en: Settings
nl-NL: Instellingen

note: translators: %s: The plugin name
en: View %s documentation
nl-NL: Bekijk %s documentatie

note: translators: 1: licence key link start, 2: license key link end
en: Activate %1$syour license key%2$s to enable updates.
nl-NL: Activeer %1$syour license key%2$s om updates mogelijk te maken.

en: Auto-updates unavailable.
nl-NL: Automatische updates niet beschikbaar.

en: License key successfully activated.
nl-NL: Licentiesleutel succesvol geactiveerd.

en: There was an error activating your license key.
nl-NL: Er is een fout opgetreden bij het activeren van uw licentiesleutel.

en: License key successfully deactivated.
nl-NL: Licentiesleutel succesvol gedeactiveerd.

en: There was an error deactivating your license key, please try again.
nl-NL: Er is een fout opgetreden bij het deactiveren van uw licentiesleutel, probeer het opnieuw.

en: The license key looks good!
nl-NL: De licentiesleutel ziet er goed uit!

en: There's a problem with your license key.
nl-NL: Er is een probleem met uw licentiesleutel.

en: License key
nl-NL: Licentiesleutel

en: The licence key is contained in your order confirmation email.
nl-NL: De licentiesleutel is opgenomen in uw orderbevestigings-e-mail.

en: License Key
nl-NL: Licentiesleutel

en: Check
nl-NL: Controleren

en: Activate
nl-NL: Activeren

en: Deactivate
nl-NL: Deactiveren

en: License key deactivated.
nl-NL: Licentiesleutel gedeactiveerd.

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: Thank you for installing %1$s. To get started, please %2$s enter your license key%3$s.
nl-NL: Bedankt voor het installeren van %1$s. Om te beginnen, gelieve %2$s uw licentiesleutel in te voeren%3$s.

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: Your license key for %1$s has expired. %2$sClick here to renew for 20%% discount%3$s.
nl-NL: Uw licentiesleutel voor %1$s is verlopen. %2$sKlik hier om te vernieuwen met 20%% korting%3$s.

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: You no longer have a valid license for %1$s. Please %2$spurchase a new license key%3$s to continue using the plugin.
nl-NL: U heeft geen geldige licentie meer voor %1$s. Gelieve %2$s een nieuwe licentiesleutel aan te schaffen%3$s om de plugin te blijven gebruiken.

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: %1$s - your site has moved to a new domain. Please %2$sreactivate your license key%3$s.
nl-NL: %1$s - uw site is verplaatst naar een nieuw domein. Gelieve %2$s uw licentiesleutel opnieuw te activeren%3$s.

en: An error has occurred, please try again.
nl-NL: Er is een fout opgetreden, probeer het alstublieft opnieuw.

en: Your license key is active.
nl-NL: Uw licentiesleutel is actief.

en: Please enter your license key.
nl-NL: Voer alstublieft uw licentiesleutel in.

en: Your license key is invalid.
nl-NL: Uw licentiesleutel is ongeldig.

note: translators: 1: account page link start, 2: account page link end
en: Invalid license key - please check your order confirmation email or %1$sAccount%2$s.
nl-NL: Ongeldige licentiesleutel - controleer alstublieft uw orderbevestigings-e-mail of %1$sAccount%2$s.

en: No URL was supplied for activation, please contact support.
nl-NL: Er is geen URL opgegeven voor activatie, neem alstublieft contact op met de ondersteuning.

en: License key mismatch, please contact support.
nl-NL: Licentiesleutel komt niet overeen, neem alstublieft contact op met de ondersteuning.

en: This license is for a bundled product and cannot be activated.
nl-NL: Deze licentie is voor een gebundeld product en kan niet worden geactiveerd.

en: Your license key is not valid for this plugin.
nl-NL: Uw licentiesleutel is niet geldig voor deze plugin.

note: translators: %s: The number of sites the license is activated on
en: %s site active | %s sites active
nl-NL[0]: %s site actief
nl-NL[1]: %s sites actief

note: translators: %s: The sites active description, e.g. '2 sites active'
en: Your license key has reached its activation limit (%s).
nl-NL: Uw licentiesleutel heeft zijn activatielimiet bereikt (%s).

en: Read more
nl-NL: Lees meer

note: translators: %s: The license expiry date
en: Your license key expired on %s.
nl-NL: Uw licentiesleutel is verlopen op %s.

en: Renew now for 20% discount.
nl-NL: Verleng nu voor 20% korting.

en: Your license key is not active. Please reactivate or save the settings.
nl-NL: Uw licentiesleutel is niet actief. Activeer opnieuw of sla de instellingen op.

en: Your license key has expired.
nl-NL: Uw licentiesleutel is verlopen.

note: translators: 1: purchase link start, 2: purchase link end.
en: Your license key has been disabled. Please %1$spurchase a new license key%2$s to continue using the plugin.
nl-NL: %1$spurchase a new license key%2$s om door te gaan met het gebruiken van de plugin.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: PHP version required.
en: %1$s requires PHP %2$s or greater. Please update the PHP version used by your web server.
nl-NL: %1$s vereist PHP %2$s of hoger. Werk de PHP-versie op uw webserver bij.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %2$s or greater. Please update your WordPress installation.
nl-NL: %1$s vereist WordPress %2$s of hoger. Werk uw WordPress-installatie bij.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: Update Core <a> tag open. %3$s: <a> tag close. %4$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %4$s or greater. Please %2$supdate%3$s your WordPress installation.
nl-NL: %1$s vereist WordPress %4$s of hoger. %2$supdate%3$s uw WordPress-installatie.

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires WooCommerce to be installed and active.
nl-NL: %1$s vereist dat WooCommerce is geïnstalleerd en actief is.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link. translators: %1$s: Plugin name. %2$s: EDD link. %3$s Install/Upgrade/Activate EDD link.
en: %1$s requires %2$s to be installed and active.%3$s
nl-NL: %1$s vereist %2$s om geïnstalleerd en actief te zijn.%3$s

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce version required.
en: %1$s requires WooCommerce %2$s or greater. Please update your WooCommerce setup first.
nl-NL: %1$s vereist WooCommerce %2$s of hoger. Werk eerst uw WooCommerce-configuratie bij.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s WooCommerce version required. %4$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link.
en: %1$s requires %2$s %3$s or greater. Please %4$s your WooCommerce setup first.
nl-NL: %1$s vereist %2$s %3$s of hoger. %4$s uw WooCommerce-configuratie eerst.

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires Easy Digital Downloads to be installed and active.
nl-NL: %1$s vereist dat Easy Digital Downloads is geïnstalleerd en actief is.

en: %1$s could not complete its first activation because the following error occurred:<br>%2$s
nl-NL: %1$s kon zijn eerste activatie niet voltooien omdat de volgende fout optrad:<br>%2$s

en: %1$s database update required
nl-NL: %1$s database-update vereist

en: <p>%1$s has been updated! To keep things running smoothly, we have to update your database to the newest version. The database update process runs in the background and may take a little while, so please be patient.</p>
nl-NL: <p>%1$s is bijgewerkt! Om alles soepel te laten draaien, moeten we uw database bijwerken naar de nieuwste versie. Het database-updateproces loopt op de achtergrond en kan even duren, dus wees alstublieft geduldig.</p>

en: %1$s database update
nl-NL: %1$s database-update

en: <p>%1$s is updating the database in the background. The database update process may take a little while, so please be patient.</p>
nl-NL: <p>%1$s werkt de database op de achtergrond bij. Het proces voor het bijwerken van de database kan even duren, dus wees geduldig.</p>

en: %1$s database update done
nl-NL: %1$s database-update voltooid

en: <p>%1$s database update complete. Thank you for updating to the latest version!</p>
nl-NL: <p>%1$s database-update compleet. Bedankt voor het updaten naar de laatste versie!</p>

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
nl-NL: Kan geen verbinding maken met het bestandssysteem. Bevestig alstublieft uw inloggegevens.

en: You don't have permission to activate the plugin.
nl-NL: U heeft geen toestemming om de plugin te activeren.

en: Could not find the appropriate step.
nl-NL: Kon de juiste stap niet vinden.

en: Please enter a license key.
nl-NL: Voer alstublieft een licentiecode in.

en: Invalid action requested.
nl-NL: Ongeldige actie aangevraagd.

note: translators: %s: The name of the plugin.
en: %s setup wizard
nl-NL: %s installatiewizard

en: Warning: This will overwrite your existing settings for %s. Are you sure you want to continue?
nl-NL: Waarschuwing: Dit zal uw bestaande instellingen voor %s overschrijven. Weet u zeker dat u wilt doorgaan?

en: Setup wizard
nl-NL: Installatiewizard

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
nl-NL: Als u opnieuw toegang wilt tot de installatiewizard, klik dan op de onderstaande knop.

en: More
nl-NL: Meer

en: Extra features
nl-NL: Extra functies

en: Enhance your site with these fantastic plugins from Barn2.
nl-NL: Verbeter uw site met deze fantastische plugins van Barn2.

en: Ready
nl-NL: Klaar

en: Setup Complete
nl-NL: Installatie Voltooid

en: Welcome
nl-NL: Welkom

en: Select an option
nl-NL: Selecteer een optie

en: Email address
nl-NL: E-mailadres

en: Warning! If you reduce the number of additional email address fields then any customer data stored in these fields will become inactive. Notifications will only be sent to the remaining email addresses.
nl-NL: Waarschuwing! Als u het aantal extra e-mailadresvelden vermindert, worden de klantgegevens die in deze velden zijn opgeslagen, inactief. Meldingen worden alleen verzonden naar de overgebleven e-mailadressen.

en: Are you sure you want to remove these additional recipients?
nl-NL: Weet u zeker dat u deze extra ontvangers wilt verwijderen?

en: Add recipient
nl-NL: Ontvanger toevoegen

en: Enter additional recipients (comma separated) for this email, and optionally select which products and/or categories they will receive it for.
nl-NL: Voer extra ontvangers in (gescheiden door komma's) voor deze e-mail en selecteer desgewenst voor welke producten en/of categorieën ze deze zullen ontvangen.

en: Invalid order ID
nl-NL: Ongeldig order-ID

en: Multiple email recipients
nl-NL: Meerdere e-mailontvangers

en: Additional email labels
nl-NL: Extra e-maillabels

en: Email address(es)
nl-NL: E-mailadres(sen)

en: Search for a category
nl-NL: Zoek een categorie

en: Search for a product
nl-NL: Zoek een product

en: Complete Setup
nl-NL: Configuratie voltooien

en: Congratulations, you can now start using the plugin!
nl-NL: Gefeliciteerd, u kunt nu beginnen met het gebruiken van de plugin!

en: The next step is to choose which customer emails to send to the additional recipients; and to add extra recipients for admin-related emails.
nl-NL: De volgende stap is om te kiezen welke klant-e-mails naar de extra ontvangers moeten worden verzonden; en om extra ontvangers toe te voegen voor admin-gerelateerde e-mails.

en: Emails
nl-NL: E-mails

en: Customer Emails
nl-NL: Klant-e-mails

en: Add extra email addresses for your customers
nl-NL: Voeg extra e-mailadressen voor uw klanten toe

en: Customer email addresses
nl-NL: Klant e-mailadressen

en: Display additional email fields
nl-NL: Toon extra e-mailvelden

en: Account page
nl-NL: Accountpagina

en: Checkout
nl-NL: Afrekenen

en: Welcome to WooCommerce Multiple Email Recipients
nl-NL: Welkom bij WooCommerce Meerdere E-mailontvangers

en: Add extra recipients in minutes
nl-NL: Voeg extra ontvangers in enkele minuten toe

en: Use this setup wizard to quickly configure the plugin’s main options. You can easily change these options later on the plugin settings page or by relaunching the setup wizard.
nl-NL: Gebruik deze installatieassistent om snel de hoofdopties van de plugin te configureren. Je kunt deze opties later eenvoudig wijzigen op de instellingenpagina van de plugin of door de installatieassistent opnieuw te starten.

en: Enhance your store with these fantastic plugins from Barn2.
nl-NL: Verbeter je winkel met deze fantastische plugins van Barn2.

en: Enable this notification for additional customer email addresses
nl-NL: Schakel deze notificatie in voor extra klant-e-mailadressen

en: Please %1$sinstall WooCommerce%2$s in order to use WooCommerce Multiple Email Recipients.
nl-NL: Gelieve %1$sWooCommerce%2$s te installeren om WooCommerce Meerdere E-mailontvangers te kunnen gebruiken.

en: View details
nl-NL: Bekijk details

en: The following options control the WooCommerce Multiple Email Recipients extension.
nl-NL: De volgende opties regelen de WooCommerce Meerdere E-mailontvangers extensie.

en: The number of email addresses to allow per customer.
nl-NL: Het aantal e-mailadressen dat per klant is toegestaan.

en: Choose how many customer email addresses to allow for each user. This number should include the email address field that is provided by WooCommerce itself, plus any additional email address fields that you wish to add.
nl-NL: Kies hoeveel klant-e-mailadressen per gebruiker zijn toegestaan. Dit aantal moet het e-mailadresveld omvatten dat door WooCommerce zelf wordt geleverd, plus eventuele extra e-mailadresvelden die je wilt toevoegen.
