WooCommerce Multiple Email Recipients 1.2.13 - en to fi translation catalogue (107 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: WooCommerce Multiple Email Recipients
fi: WooCommerce Useat Sähköpostivastaanottajat

note: Description of the plugin
en: Stores multiple email addresses for each customer.
fi:  tallentaa useita sähköpostiosoitteita jokaiselle asiakkaalle.

en: [View page]
fi: [Näytä sivu]

en: Size
fi: Koko

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Support
fi: Tuki

en: Settings
fi: Asetukset

note: translators: %s: The plugin name
en: View %s documentation
fi: Näytä %s dokumentaatio

en: Docs
fi: Dokumentit

note: translators: 1: licence key link start, 2: license key link end
en: Activate %1$syour license key%2$s to enable updates.
fi: Aktivoi %1$syksikön avain%2$s päivittääksesi.

en: Auto-updates unavailable.
fi: Automaattiset päivitykset eivät ole käytettävissä.

en: License key successfully activated.
fi: Lisenssiavain aktivoitu onnistuneesti.

en: There was an error activating your license key.
fi: Lisenssiavainta aktivoidessa tapahtui virhe.

en: License key successfully deactivated.
fi: Lisenssiavain deaktivoitu onnistuneesti.

en: There was an error deactivating your license key, please try again.
fi: Lisenssiavainta deaktivoidessa tapahtui virhe, yritä uudelleen.

en: The license key looks good!
fi: Lisenssiavain näyttää hyvältä!

en: There's a problem with your license key.
fi: Lisenssiavaimessasi on ongelma.

en: License key
fi: Lisenssiavain

en: The licence key is contained in your order confirmation email.
fi: Lisenssiavain on mukana tilausvahvistus sähköpostissasi.

en: License Key
fi: Lisenssiavain

en: Check
fi: Tarkista

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Deactivate
fi: Poista käytöstä

en: License key deactivated.
fi: Lisenssiavain on poistettu käytöstä.

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: Thank you for installing %1$s. To get started, please %2$s enter your license key%3$s.
fi: Kiitos, että asensit %1$s. Aloittaaksesi, %2$s syötä lisenssiavain%3$s.

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: Your license key for %1$s has expired. %2$sClick here to renew for 20%% discount%3$s.
fi: Lisenssiavain %1$s on vanhentunut. %2$sKlikkaa tästä uusia 20%% alennuksella%3$s.

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: You no longer have a valid license for %1$s. Please %2$spurchase a new license key%3$s to continue using the plugin.
fi: Sinulla ei ole enää voimassa olevaa lisenssiavainta %1$s. %2$sosta uusi lisenssiavain%3$s jatkaaksesi liitännäisen käyttöä.

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: %1$s - your site has moved to a new domain. Please %2$sreactivate your license key%3$s.
fi: %1$s - sivustosi on siirtynyt uuteen verkkotunnukseen. %2$sAktivoi lisenssiavain uudelleen%3$s.

en: An error has occurred, please try again.
fi: Virhe ilmenee, yritä uudelleen.

en: Your license key is active.
fi: Lisenssiavain on aktiivinen.

en: Please enter your license key.
fi: Ole hyvä ja syötä lisenssiavain.

en: Your license key is invalid.
fi: Lisenssiavain ei ole voimassa.

note: translators: 1: account page link start, 2: account page link end
en: Invalid license key - please check your order confirmation email or %1$sAccount%2$s.
fi: Virheellinen lisenssiavain - tarkista tilausvahvistus sähköpostisi tai %1$sTili%2$s.

en: No URL was supplied for activation, please contact support.
fi: Aktivointia varten ei toimitettu URL-osoitetta, ota yhteyttä tukeen.

en: License key mismatch, please contact support.
fi: Lisenssiavaimet eivät täsmää, ota yhteyttä tukeen.

en: This license is for a bundled product and cannot be activated.
fi: Tämä lisenssi on pakattua tuotetta varten eikä sitä voida aktivoida.

en: Your license key is not valid for this plugin.
fi: Lisenssiavain ei ole voimassa tälle liitännäiselle.

note: translators: %s: The number of sites the license is activated on
en: %s site active | %s sites active
fi[0]: %s sivu aktiivinen
fi[1]: %s sivua aktiivista

note: translators: %s: The sites active description, e.g. '2 sites active'
en: Your license key has reached its activation limit (%s).
fi: Lisenssiavain on saavuttanut aktivointirajan (%s).

en: Read more
fi: Lue lisää

note: translators: %s: The license expiry date
en: Your license key expired on %s.
fi: Lisenssiavaimesi on vanhentunut %s.

en: Renew now for 20% discount.
fi: Uudista nyt 20% alennuksella.

en: Your license key is not active. Please reactivate or save the settings.
fi: Lisenssiavaimesi ei ole aktiivinen. Ole hyvä ja aktivoi se uudelleen tai tallenna asetukset.

en: Your license key has expired.
fi: Lisenssiavaimesi on vanhentunut.

note: translators: 1: purchase link start, 2: purchase link end.
en: Your license key has been disabled. Please %1$spurchase a new license key%2$s to continue using the plugin.
fi: %1$spurchase a new license key%2$s jatkaaksesi liitännäisen käyttöä.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: PHP version required.
en: %1$s requires PHP %2$s or greater. Please update the PHP version used by your web server.
fi: %1$s vaatii PHP %2$s tai suuremman. Ole hyvä ja päivitä verkkopalvelimesi käyttämä PHP-versio.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %2$s or greater. Please update your WordPress installation.
fi: %1$s vaatii WordPress %2$s tai suuremman. Ole hyvä ja päivitä WordPress-asennuksesi.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: Update Core <a> tag open. %3$s: <a> tag close. %4$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %4$s or greater. Please %2$supdate%3$s your WordPress installation.
fi: %1$s vaatii WordPress %4$s tai suuremman. Ole hyvä ja %2$späivitä%3$s WordPress-asennuksesi.

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires WooCommerce to be installed and active.
fi: %1$s vaatii WooCommercea asennettavaksi ja aktiiviseksi.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link. translators: %1$s: Plugin name. %2$s: EDD link. %3$s Install/Upgrade/Activate EDD link.
en: %1$s requires %2$s to be installed and active.%3$s
fi: %1$s vaatii %2$s asennettavaksi ja aktiiviseksi.%3$s

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce version required.
en: %1$s requires WooCommerce %2$s or greater. Please update your WooCommerce setup first.
fi: %1$s vaatii WooCommerce %2$s tai suuremman. Ole hyvä ja päivitä WooCommerce-asetuksesi ensin.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s WooCommerce version required. %4$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link.
en: %1$s requires %2$s %3$s or greater. Please %4$s your WooCommerce setup first.
fi: %1$s vaatii %2$s %3$s tai suuremman. Ole hyvä ja %4$s WooCommerce-asetuksesi ensin.

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires Easy Digital Downloads to be installed and active.
fi: %1$s vaatii Easy Digital Downloadsia asennettavaksi ja aktiiviseksi.

en: %1$s could not complete its first activation because the following error occurred:<br>%2$s
fi: %1$s ei voinut suorittaa ensimmäistä aktivointiaan, koska seuraava virhe tapahtui:<br>%2$s

en: %1$s database update required
fi: %1$s tietokannan päivitys vaaditaan

en: <p>%1$s has been updated! To keep things running smoothly, we have to update your database to the newest version. The database update process runs in the background and may take a little while, so please be patient.</p>
fi: <p>%1$s on päivitetty! Jotta asiat toimisivat sujuvasti, meidän on päivitettävä tietokannan uusimpaan versioon. Tietokannan päivitysprosessi suoritetaan taustalla ja saattaa kestää hetken, joten ole hyvä ja ole kärsivällinen.</p>

en: %1$s database update
fi: %1$s tietokannan päivitys

en: <p>%1$s is updating the database in the background. The database update process may take a little while, so please be patient.</p>
fi: <p>%1$s päivittää tietokantaa taustalla. Tietokannan päivitysprosessi saattaa kestää hetken, joten ole kärsivällinen.</p>

en: %1$s database update done
fi: %1$s tietokannan päivitys valmis

en: <p>%1$s database update complete. Thank you for updating to the latest version!</p>
fi: <p>%1$s tietokannan päivitys on valmis. Kiitos, että päivität uusimpaan versioon!</p>

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
fi: Yhteyttä tiedostojärjestelmään ei voi muodostaa. Vahvista käyttäjätietosi.

en: You don't have permission to activate the plugin.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia liitännäisen aktivoimiseen.

en: Could not find the appropriate step.
fi: Sopivaa vaihetta ei löytynyt.

en: Please enter a license key.
fi: Ole hyvä ja syötä lisenssiavain.

en: Invalid action requested.
fi: Pyyntö on virheellinen.

note: translators: %s: The name of the plugin.
en: %s setup wizard
fi: %s asennusohjelma

en: Warning: This will overwrite your existing settings for %s. Are you sure you want to continue?
fi: Varoitus: Tämä ylittää olemassa olevat asetuksesi %s. Oletko varma, että haluat jatkaa?

en: Setup wizard
fi: Asennusohjelma

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
fi: Jos tarvitset pääsyä asennusohjelmaan uudelleen, klikkaa alla olevaa painiketta.

en: More
fi: Lisää

en: Extra features
fi: Lisäominaisuudet

en: Enhance your site with these fantastic plugins from Barn2.
fi: Paranna sivustoasi näillä upeilla liitännäisillä Barn2:lta.

en: Ready
fi: Valmis

en: Setup Complete
fi: Asennus valmis

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Select an option
fi: Valitse vaihtoehto

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Warning! If you reduce the number of additional email address fields then any customer data stored in these fields will become inactive. Notifications will only be sent to the remaining email addresses.
fi: Varoitus! Jos vähennät ylimääräisten sähköpostiosoitekenttien määrää, niin näissä kentissä tallennettu asiakastieto tulee olemaan inaktiivista. Ilmoituksia lähetetään vain jäljelle jääville sähköpostiosoitteille.

en: Are you sure you want to remove these additional recipients?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa nämä ylimääräiset vastaanottajat?

en: Add recipient
fi: Lisää vastaanottaja

en: Enter additional recipients (comma separated) for this email, and optionally select which products and/or categories they will receive it for.
fi: Syötä ylimääräiset vastaanottajat (pilkuilla erotettuna) tälle sähköpostille ja valitse halutessasi, mihin tuotteisiin ja/tai kategorioihin he saavat sen.

en: Invalid order ID
fi: Virheellinen tilausnumero

en: Multiple email recipients
fi: Useita sähköpostivastaanottajia

en: Additional email labels
fi: Lisä sähköpostitunnisteet

en: Email address(es)
fi: Sähköpostiosoite(t)

en: Search for a category
fi: Etsi kategoria

en: Search for a product
fi: Etsi tuote

en: Complete Setup
fi: Valmis asennus

en: Congratulations, you can now start using the plugin!
fi: Onnittelut, voit nyt alkaa käyttää laajennusta!

en: The next step is to choose which customer emails to send to the additional recipients; and to add extra recipients for admin-related emails.
fi: Seuraava vaihe on valita, mitkä asiakas sähköpostit lähetetään ylimääräisille vastaanottajille; ja lisätä ylimääräisiä vastaanottajia hallintaan liittyville sähköposteille.

en: Emails
fi: Sähköpostit

en: Customer Emails
fi: Asiakkaan sähköpostit

en: Add extra email addresses for your customers
fi: Lisää ylimääräisiä sähköpostiosoitteita asiakkaille

en: Customer email addresses
fi: Asiakkaan sähköpostiosoitteet

en: Display additional email fields
fi: Näytä ylimääräiset sähköpostikentät

en: Account page
fi: Tili-sivu

en: Checkout
fi: Kassa

en: Welcome to WooCommerce Multiple Email Recipients
fi: Tervetuloa WooCommerce useisiin sähköpostin vastaanottajiin

en: Add extra recipients in minutes
fi: Lisää ylimääräisiä vastaanottajia minuuteissa

en: Use this setup wizard to quickly configure the plugin’s main options. You can easily change these options later on the plugin settings page or by relaunching the setup wizard.
fi: Käytä tätä asennusohjelmaa konfiguroidaksesi nopeasti lisäosan pääasetukset. Voit helposti muuttaa näitä asetuksia myöhemmin lisäosan asetussivulla tai käynnistämällä asennusohjelman uudelleen.

en: Enhance your store with these fantastic plugins from Barn2.
fi: Vahvista kauppaasi näillä fantastisilla lisäosilla Barn2:lta.

en: Enable this notification for additional customer email addresses
fi: Ota tämä ilmoitus käyttöön lisäasiakkaiden sähköpostiosoitteille

en: Please %1$sinstall WooCommerce%2$s in order to use WooCommerce Multiple Email Recipients.
fi: Ole hyvä ja %1$sasenna WooCommerce%2$s voidaksesi käyttää WooCommerce useita sähköpostin vastaanottajia.

en: View details
fi: Näytä tiedot

en: The following options control the WooCommerce Multiple Email Recipients extension.
fi: Seuraavat asetukset hallitsevat WooCommerce useita sähköpostin vastaanottajia -lisäosaa.

en: The number of email addresses to allow per customer.
fi: Sähköpostiosoitteiden määrä, jonka sallitaan per asiakas.

en: Choose how many customer email addresses to allow for each user. This number should include the email address field that is provided by WooCommerce itself, plus any additional email address fields that you wish to add.
fi: Valitse kuinka monta asiakassähköpostiosoitetta sallitaan jokaiselle käyttäjälle. Tämä määrä tulisi sisältää WooCommercen itse tarjoama sähköpostiosoitteen kenttä, sekä kaikki lisäsähköpostiosoitteen kentät, jotka haluat lisätä.
