WooCommerce Multiple Email Recipients 1.2.13 - en to da-DK translation catalogue (105 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: WooCommerce Multiple Email Recipients
da-DK: WooCommerce Multiple Email Modtagere

note: Description of the plugin
en: Stores multiple email addresses for each customer.
da-DK: Gemmer flere e-mailadresser for hver kunde.

en: [View page]
da-DK: [Se side]

en: Size
da-DK: Størrelse

en: Documentation
da-DK: Dokumentation

en: Settings
da-DK: Indstillinger

note: translators: %s: The plugin name
en: View %s documentation
da-DK: Se %s dokumentation

note: translators: 1: licence key link start, 2: license key link end
en: Activate %1$syour license key%2$s to enable updates.
da-DK: Aktivér %1$s din licensnøgle %2$s for at aktivere opdateringer.

en: Auto-updates unavailable.
da-DK: Automatiske opdateringer er ikke tilgængelige.

en: License key successfully activated.
da-DK: Licensnøglen blev aktiveret med succes.

en: There was an error activating your license key.
da-DK: Der opstod en fejl under aktiveringen af din licensnøgle.

en: License key successfully deactivated.
da-DK: Licensnøglen blev deaktiveret med succes.

en: There was an error deactivating your license key, please try again.
da-DK: Der opstod en fejl under deaktivering af din licensnøgle, prøv venligst igen.

en: The license key looks good!
da-DK: Licensnøglen ser god ud!

en: There's a problem with your license key.
da-DK: Der er et problem med din licensnøgle.

en: License key
da-DK: Licensnøgle

en: The licence key is contained in your order confirmation email.
da-DK: Licensnøglen er indeholdt i din ordrebekræftelses-e-mail.

en: License Key
da-DK: Licensnøgle

en: Check
da-DK: Kontrollér

en: Activate
da-DK: Aktivér

en: Deactivate
da-DK: Deaktivér

en: License key deactivated.
da-DK: Licensnøglen er deaktiveret.

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: Thank you for installing %1$s. To get started, please %2$s enter your license key%3$s.
da-DK: Tak for installationen af %1$s. For at komme i gang, bedes du %2$s indtaste din licensnøgle%3$s.

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: Your license key for %1$s has expired. %2$sClick here to renew for 20%% discount%3$s.
da-DK: Din licensnøgle til %1$s er udløbet. %2$sKlik her for at forny med 20%% rabat%3$s.

note: translators: 1: the plugin name, 2: renewal link start, 3: renewal link end.
en: You no longer have a valid license for %1$s. Please %2$spurchase a new license key%3$s to continue using the plugin.
da-DK: Du har ikke længere en gyldig licens til %1$s. Venligst %2$skøb en ny licensnøgle%3$s for at fortsætte med at bruge plugin'et.

note: translators: 1: the plugin name, 2: settings link start, 3: settings link end.
en: %1$s - your site has moved to a new domain. Please %2$sreactivate your license key%3$s.
da-DK: %1$s - din side er flyttet til et nyt domæne. Venligst %2$sgenaktiver din licensnøgle%3$s.

en: An error has occurred, please try again.
da-DK: Der er opstået en fejl, venligst prøv igen.

en: Your license key is active.
da-DK: Din licensnøgle er aktiv.

en: Please enter your license key.
da-DK: Venligst indtast din licensnøgle.

en: Your license key is invalid.
da-DK: Din licensnøgle er ugyldig.

note: translators: 1: account page link start, 2: account page link end
en: Invalid license key - please check your order confirmation email or %1$sAccount%2$s.
da-DK: Ugyldig licensnøgle - venligst tjek din ordrebekræftelses-e-mail eller %1$sKonto%2$s.

en: No URL was supplied for activation, please contact support.
da-DK: Ingen URL blev angivet til aktivering, venligst kontakt support.

en: License key mismatch, please contact support.
da-DK: Licensnøgle mismatch, venligst kontakt support.

en: This license is for a bundled product and cannot be activated.
da-DK: Denne licens er til et bundlet produkt og kan ikke aktiveres.

en: Your license key is not valid for this plugin.
da-DK: Din licensnøgle er ikke gyldig for dette plugin.

note: translators: %s: The number of sites the license is activated on
en: %s site active | %s sites active
da-DK[0]: %s site aktiv
da-DK[1]: %s sites aktive

note: translators: %s: The sites active description, e.g. '2 sites active'
en: Your license key has reached its activation limit (%s).
da-DK: Din licensnøgle har nået sin aktiveringsgrænse (%s).

en: Read more
da-DK: Læs mere

note: translators: %s: The license expiry date
en: Your license key expired on %s.
da-DK: Din licensnøgle udløb den %s.

en: Renew now for 20% discount.
da-DK: Forny nu for 20% rabat.

en: Your license key is not active. Please reactivate or save the settings.
da-DK: Din licensnøgle er ikke aktiv. Venligst reaktiver eller gem indstillingerne.

en: Your license key has expired.
da-DK: Din licensnøgle er udløbet.

note: translators: 1: purchase link start, 2: purchase link end.
en: Your license key has been disabled. Please %1$spurchase a new license key%2$s to continue using the plugin.
da-DK: 
    Din licensnøgle er blevet deaktiveret. Venligst %1$spurchase a new license key%2$s for at fortsætte med at bruge plugin'et.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: PHP version required.
en: %1$s requires PHP %2$s or greater. Please update the PHP version used by your web server.
da-DK: %1$s kræver PHP %2$s eller højere. Venligst opdater PHP-versionen, der bruges af din webserver.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %2$s or greater. Please update your WordPress installation.
da-DK: %1$s kræver WordPress %2$s eller højere. Venligst opdater din WordPress-installation.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: Update Core <a> tag open. %3$s: <a> tag close. %4$s: WP version required.
en: %1$s requires WordPress %4$s or greater. Please %2$supdate%3$s your WordPress installation.
da-DK: %1$s kræver WordPress %4$s eller højere. Venligst %2$sopdater%3$s din WordPress-installation.

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires WooCommerce to be installed and active.
da-DK: %1$s kræver, at WooCommerce er installeret og aktiv.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link. translators: %1$s: Plugin name. %2$s: EDD link. %3$s Install/Upgrade/Activate EDD link.
en: %1$s requires %2$s to be installed and active.%3$s
da-DK: %1$s kræver %2$s at være installeret og aktiv.%3$s

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce version required.
en: %1$s requires WooCommerce %2$s or greater. Please update your WooCommerce setup first.
da-DK: %1$s kræver WooCommerce %2$s eller højere. Venligst opdater din WooCommerce-opsætning først.

note: translators: %1$s: Plugin name. %2$s: WooCommerce link. %3$s WooCommerce version required. %4$s Install/Upgrade/Activate WooCommerce link.
en: %1$s requires %2$s %3$s or greater. Please %4$s your WooCommerce setup first.
da-DK: %1$s kræver %2$s %3$s eller højere. Venligst %4$s din WooCommerce-opsætning først.

note: translators: %1$s: Plugin name.
en: %1$s requires Easy Digital Downloads to be installed and active.
da-DK: %1$s kræver, at Easy Digital Downloads er installeret og aktiv.

en: %1$s could not complete its first activation because the following error occurred:<br>%2$s
da-DK: %1$s kunne ikke fuldføre sin første aktivering, fordi følgende fejl opstod:<br>%2$s

en: %1$s database update required
da-DK: %1$s databaseopdatering kræves

en: <p>%1$s has been updated! To keep things running smoothly, we have to update your database to the newest version. The database update process runs in the background and may take a little while, so please be patient.</p>
da-DK: <p>%1$s er blevet opdateret! For at holde tingene kørende glat, skal vi opdatere din database til den nyeste version. Databaseopdateringsprocessen kører i baggrunden og kan tage lidt tid, så vær venlig at være tålmodig.</p>

en: %1$s database update
da-DK: %1$s databaseopdatering

en: <p>%1$s is updating the database in the background. The database update process may take a little while, so please be patient.</p>
da-DK: <p>%1$s opdaterer databasen i baggrunden. Databasen opdateringsproces kan tage lidt tid, så vær venlig at være tålmodig.</p>

en: %1$s database update done
da-DK: %1$s databaseopdatering færdig

en: <p>%1$s database update complete. Thank you for updating to the latest version!</p>
da-DK: <p>%1$s databaseopdatering er fuldført. Tak for at opdatere til den nyeste version!</p>

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
da-DK: Kan ikke oprette forbindelse til filsystemet. Bekræft venligst dine legitimationsoplysninger.

en: You don't have permission to activate the plugin.
da-DK: Du har ikke tilladelse til at aktivere plugin'et.

en: Could not find the appropriate step.
da-DK: Kunne ikke finde det passende trin.

en: Please enter a license key.
da-DK: Indtast venligst en licensnøgle.

en: Invalid action requested.
da-DK: Ugyldig handling anmodet.

note: translators: %s: The name of the plugin.
en: %s setup wizard
da-DK: %s opsætningsguide

en: Warning: This will overwrite your existing settings for %s. Are you sure you want to continue?
da-DK: Advarsel: Dette vil overskrive dine eksisterende indstillinger for %s. Er du sikker på, at du vil fortsætte?

en: Setup wizard
da-DK: Opsætningsguide

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
da-DK: Hvis du har brug for at få adgang til opsætningsguiden igen, skal du klikke på knappen nedenfor.

en: More
da-DK: Mere

en: Extra features
da-DK: Ekstra funktioner

en: Enhance your site with these fantastic plugins from Barn2.
da-DK: Forbedr din hjemmeside med disse fantastiske plugins fra Barn2.

en: Ready
da-DK: Klar

en: Setup Complete
da-DK: Opsætning fuldført

en: Welcome
da-DK: Velkommen

en: Select an option
da-DK: Vælg en mulighed

en: Email address
da-DK: Emailadresse

en: Warning! If you reduce the number of additional email address fields then any customer data stored in these fields will become inactive. Notifications will only be sent to the remaining email addresses.
da-DK: Advarsel! Hvis du reducerer antallet af yderligere e-mailadressefelter, bliver enhver kundedata, der er gemt i disse felter, inaktiv. Notifikationer vil kun blive sendt til de resterende e-mailadresser.

en: Are you sure you want to remove these additional recipients?
da-DK: Er du sikker på, at du vil fjerne disse yderligere modtagere?

en: Add recipient
da-DK: Tilføj modtager

en: Enter additional recipients (comma separated) for this email, and optionally select which products and/or categories they will receive it for.
da-DK: Indtast yderligere modtagere (kommasepareret) til denne e-mail, og vælg eventuelt, hvilke produkter og/eller kategorier de skal modtage den for.

en: Invalid order ID
da-DK: Ugyldigt ordre-ID

en: Multiple email recipients
da-DK: Flere e-mailmodtagere

en: Additional email labels
da-DK: Yderligere e-mailetiketter

en: Email address(es)
da-DK: E-mailadresse(r)

en: Search for a category
da-DK: Søg efter en kategori

en: Search for a product
da-DK: Søg efter et produkt

en: Complete Setup
da-DK: Fuldfør opsætning

en: Congratulations, you can now start using the plugin!
da-DK: Tillykke, du kan nu begynde at bruge plugin'et!

en: The next step is to choose which customer emails to send to the additional recipients; and to add extra recipients for admin-related emails.
da-DK: Næste skridt er at vælge, hvilke kundemails der skal sendes til de yderligere modtagere; og at tilføje ekstra modtagere til admin-relaterede e-mails.

en: Emails
da-DK: E-mails

en: Customer Emails
da-DK: Kunde-e-mails

en: Add extra email addresses for your customers
da-DK: Tilføj ekstra e-mailadresser til dine kunder

en: Customer email addresses
da-DK: Kunde-e-mailadresser

en: Display additional email fields
da-DK: Vis yderligere e-mailfelter

en: Account page
da-DK: Konto side

en: Checkout
da-DK: Udfør betaling

en: Welcome to WooCommerce Multiple Email Recipients
da-DK: Velkommen til WooCommerce Flere Email Modtagere

en: Add extra recipients in minutes
da-DK: Tilføj ekstra modtagere på få minutter

en: Use this setup wizard to quickly configure the plugin’s main options. You can easily change these options later on the plugin settings page or by relaunching the setup wizard.
da-DK: Brug denne opsætningsguide til hurtigt at konfigurere plugin'ets hovedindstillinger. Du kan nemt ændre disse indstillinger senere på plugin'ets indstillingsside eller ved at genstarte opsætningsguiden.

en: Enhance your store with these fantastic plugins from Barn2.
da-DK: Forbedr din butik med disse fantastiske plugins fra Barn2.

en: Enable this notification for additional customer email addresses
da-DK: Aktivér denne meddelelse for yderligere kundemailadresser

en: Please %1$sinstall WooCommerce%2$s in order to use WooCommerce Multiple Email Recipients.
da-DK: Venligst %1$sinstaller WooCommerce%2$s for at kunne bruge WooCommerce Flere Email Modtagere.

en: View details
da-DK: Se detaljer

en: The following options control the WooCommerce Multiple Email Recipients extension.
da-DK: De følgende indstillinger styrer WooCommerce Flere Email Modtagere udvidelsen.

en: The number of email addresses to allow per customer.
da-DK: Antallet af emailadresser der tillades pr. kunde.

en: Choose how many customer email addresses to allow for each user. This number should include the email address field that is provided by WooCommerce itself, plus any additional email address fields that you wish to add.
da-DK: Vælg, hvor mange kundemailadresser der skal tillades for hver bruger. Dette antal skal inkludere emailadressefeltet, der leveres af WooCommerce selv, plus eventuelle ekstra emailadressefelter, som du ønsker at tilføje.
